01/12/2023

Czekamy na decyzję UE w sprawie 12. pakietu sankcji na Rosję. Dla naszych klientów jest ona bardzo istotna.

Zima nie odpuszcza. Temperatura spadła poniżej zera. To już ostatni moment, aby sprawdzić stan gazu w zbiornikach. DragonGaz realizuje dostawy LPG na bieżąco. Cena gazu jest stabilna i mamy nadzieję, że nie zmieni się to.

– Czekamy na decyzję UE w sprawie 12. pakietu sankcji na Rosję. Trzymamy kciuki w imieniu naszych klientów, aby propozycja włączenia do towarów objętych sankcjami również LPG nie została wprowadzona. Spowodowałoby to wzrost ceny LPG sprzedawanego w Polsce o około 30-50% – mówi prezes DragonGaz sp. z o.o., Cezary Kwella.

Wśród propozycji 12. pakietu sankcji na Rosję znalazły się dwa polskie postulaty dotyczące wprowadzenia embarga na rosyjskie diamenty i LPG. Komisja Europejska przekazała krajom unijnym projekt. Porozumienie w tej sprawie najprawdopodobniej zajmie tygodnie.

LPG, mimo, iż jest to produkt naftowy, nie był dotąd objęty unijnym embargiem, pomimo, że Polska wielokrotnie formułowała taki wniosek, argumentując, że taka decyzja pomoże w zachowaniu integralność i przejrzystość rynku skroplonego gazu ziemnego.

Dział techniczny

695 219 832

Dział obsługi klienta

71 334 90 00

Kontakt

Formularz Kontaktowy
Zamów gaz